Share Button

Привіт-привіт! Продовжуємо подорожувати, а тому сьогодні складемо список продуктів, які беремо собою в подорожі ми. Ось стаття про харчування в горах, але сьогодні про інше. На фото бачите їжу, яку ми везли собою через Татри і Варшаву до Норвегії. Це стартовий набір на 8 днів.

 1. Канапки у фользі. Витримають вони 1-2 дні, не більше. Ми практикуємо робити канапки з висівкових булочок. Всередині мастимо маслом, кладемо шматок сиру, скибку помідора, гілочку кропу, базиліку або петрушки. Помідор можна замінити огірком. Тоді складаємо булочку докупи і замотуємо у фольгу (як маленькі альпійські звірятка)). Виходить смачно.
 2. Банани. Це теж їжа на перші 1-3 дні. Банани дуже калорійні і поживні. Це добре в дорозі.
 3. Йогурти. Можна взяти солодкий і несолодкий. В пластикових пляшках – адже легше транспортувати і використовувати. Беремо небагато. 1-2, якщо не надто гаряче, то й 3 дні йогурт стягне. Далі – потрібно докуповувати по потребі на місці. Пам’ятаєм, що в ручну поклажу йогурт не можна брати (більше про перельоти тут).
 4. Яблука. Особливо корисно водіям при тривалих переїздах. Кажуть, що яблука гарно бадьорять. Також яблуком можна завершити трапезу, якщо немає можливості почистити зуби. М’якоть гарно впорається із завданням зубної щітки, а ще – допоможе травленню. Але таким краще не зловживати 🙂

img_1938

А тепер про їжу «на перспективу», тобто таке, що можна і назад привезти, якщо погано розрахувати 🙂

 1. Пластівці і вівсяночки швидкого приготування. Недолік – все воно зазвичай солодке, але дуже поживне і в умовах подорожі – дуже гарно смакує. Отож беремо собою різні кукурудзяні пластівці в зручному пакуванні. Також – йогурт на перших пару днів, яким ці всі кашки-малашки і пластівці можна залити і смачно поїсти. В комплект входить невелика легка мисочка – туристичний посуд – або скляночка – в нас, власне, бамбукові легкі скляночки, ну і ложка. Коли є можливість, кашки швидкого приготування можна залити окропом. Але і від йогурту цей напівфабрикат стає м’якою їжею.
 2. Крекер, сухе печиво, вівсяне печиво. Іноді ми беремо собою крекер, щоб просто похрумтіти при нагоді. Коли залишається лише солодка їжа – крекер дуже допомагає.
 3. Сухофрукти – родзинки, фініки, інжир, ну і хто що любить. Можна брати з запасом, адже такий харч не псується і є дуже корисним джерелом швидкої енергії.
 4. Халва-цукерки-козинаки-батончики. Просто смачненьке, але треба обережно, коли спекотно. Якось в нас в клапані рюкзака розтопився шоколад і весь витік з упаковки. Фраза «все буде в шоколаді» набула значно іншого значення 🙂 Резервний кнопковий телефон залип настільки, що так і не запрацював.
 5. Сир-сиро-в’ялена ковбаса. Це якщо канапки будемо робити в дорозі. Скоріш варіант для походу, аніж для міста. Але якщо все ж беремо, то варто не забути також ніж, хліб і багато вологих серветок, щоб то все повідмивати 🙂
 6. Чай. В пакетиках, бо так зручніше. В холодну пору року – в термосі і ще пакетики на потім. Роздобути гарячу воду зазвичай – не проблема.
 7. Сік-смузі. Коли нема як в дорозі поїсти, а шлунок вже «грає марша», то ковток соку значно полегшить ситуацію: голод трохи притупиться, живіт перестане бурчати і не доведеться червоніти 🙂
 8. Вода. Води беремо достатньо. Не мало і не багато. В дорозі весь час поповнюємо водний баланс організму. Коли випили все, що мали, купуємо знову. Це дуже важливо для комфортного самопочуття і здоров’я.

Також є ряд продуктів, які ми звикли купувати ще й по ходу. Це вода, фрукти (банани, яблука), йогурти, хліб-сир-помідори. В Норвегії замість хліба купували млинці (більше про витрати в цій країні тут).

Коли є можливість – обов’язково краще зайти в якийсь заклад і добре пообідати. Цим не варто нехтувати і потрібно часто користати. Однак, коли ти весь час перебуваєш в русі, пересадки, нові міста, краєвиди; або коли бюджет обмежений, або коли країна подорожі суттєво «дорога», такий список може стати в нагоді. Мандруй і живи активно!

Share Button