Share Button

У цій статті я хочу сказати про дуже важливий елемент у створенні красивого, здорового і м’язистого тіла – правильне харчування!

Саме воно має стояти на першому місці, а вже далі – тренування!

Здорове харчування – одна з найболючіших для мільйонів людей тем! Причиною цього є нерозуміння свого організму, неправильна інформація про їжу та існування в сучасному світі великої кількості продуктів, які містять шкідливі хімічні елементи, що викликають ожиріння, алергію та багато інших небезпечних захворювань!

Коли настає момент і з’являється потреба змінитися, ми розгублені, бо не знаємо, з чого почати і як розібратися в океані інфи про правильне харчування.

 

Я вирішив розібратися з великою кількістю інформації про правильний раціон! Читай уважно і врешті ти зрозумієш, які продукти варто споживати для того, щоб почувати себе чудово і бути завжди здоровим, красивим і енергійним! Дані принципи я застосовую у своєму житті, і це працює! Отже, вперед:

Здорове харчування – це просто!

Багато людей помиляються, вважаючи, що розібратися в основних елементах їжі, розуміти, яка у них роль і як правильно скласти свій денний раціон – це складно.

Про те, що варто знати!

(Білки, вуглеводи, жири і вітаміни)

  1. Білок або протеїн в продуктах харчування – один з найважливіших елементів, без якого наше тіло не зможе розвиватися.

images (3)Білок – це матеріал для будівництва м’язів і головний компонент всіх біохімічних реакцій, які відбуваються в нашому організмі!

Є море інформації про білки, але я хочу, щоб ти запам’ятав – якщо хочеш відчувати себе добре і бути у відмінній формі, зроби так щоб на твоєму столі щодня, по черзі, з’являлися такі продукти – молочні продукти (молоко, кефір, сир, ряжанка, йогурт), яловичина, птиця (курятина, індичка), морепродукти (креветки, морська риба), яйця, бобові (квасоля,соя, горох, сочевиця), горіхи, гриби.

 

2. Вуглеводи в продуктах харчування – паливо для нашого організму, за допомогою якого здійснюються всі життєво важливі функції.

images

Вуглеводи поділяються на – прості і складні.

Прості – це ті, які містять мале число харчових волокон і засвоюються організмом досить швидко (наприклад, цукор, деякі фрукти, овочі), при цьому людина швидко отримує вільну енергію, яка так само швидко йде, викликаючи почуття сонливості (добре спостерігається у дітей).

Складні вуглеводи містять багато харчових волокон, які поступово годують наш організм енергією і це сприяє тривалій продуктивності (приклад, хліб зі злаків, крупи – рис, гречка, вівсянка …)

Рекомендую до вживання вуглеводи – рис, гречка, пшенична, кукурудзяна, вівсяна крупа, макарони з цільнозернового борошна, житній, гречаний, вівсяний хліб, фрукти та ягоди, овочі.

  1. Жири в продуктах харчування – забезпечують 30% добової потреби організму в енергії!

images (2)З жирами ми отримуємо необхідні для життєдіяльності вітаміни, незамінні жирні кислоти, а також жири є мастильним засобом для опорно-рухового      механізму нашого тіла. Але надлишок жирів вкрай шкідливий, тому що викликає збій багатьох процесів травлення в організмі.

Середня добова потреба людини в жирах становить 80-90 грамів, при цьому третина від цієї кількості повинна забезпечуватися рослинними жирами.

Рекомендую до вживання продукти – горіхи (грецькі, кеш’ю, арахіс, мигдаль), оливки, авокадо, оливкову олію і арахісове масло, яловичину, птицю, морську рибу (містить Омега 3), креветки, молоко і молочні продукти.

  1. Вітаміни – це корисні речовини, які зміцнюють імунітет, і впливають на ріст і розвиток людини.

Перелік корисних вітамінів і продукти, які містять їх:

Вітамін С – дуже важливий вітамін в боротьбі з простудними захворюваннями, а також зміцнює імунітет. Міститься в цитрусових, ківі, солодкому перці, смородині.

Вітамін А – зміцнює імунітет, підживлює роботу очей. Міститься в печінці, яйцях, моркві.

Вітамін Е – сильний антиоксидант. Міститься в рослинних оліях, яйцях, зелені, брюсельській капусті.

Вітамін Д – зміцнює кістки і покращує стан шкіри. Міститься в ікрі, печінці тріски, грибах, петрушці, сирі.

Вітаміни серії В1-B12 беруть участь в процесі травлення, підвищують захисну функцію організму, впливають на пам’ять і психіку. Міститься в пшоні, квасолі, темних сортах рису, гречаній крупі, м’ясі, рибі сімейства лососевих, насінні кунжуту та гарбуза.

Як підсумок, хочу сказати, що здорове харчування – це просто!

І ще! Для знання матеріалу на біохімічному рівні рекомендую звернутися до наукової літератури.

Але якщо ти не хочеш заморочуватися, то для тебе буде цілком достатньо включити в свій раціон корисні продукти, які я перерахував, і ти отримаєш всі необхідні елементи для міцного здоров’я і чудового самопочуття!

Share Button