Share Button

Привіт. Чехію можна сміливо назвати європейською мрією для України. Знаходячись там, нам було комфортно і зрозуміло, як вдома. Ось декілька переваг-причин чому Чехія серед багатьох можливих.

  1. Ось карта Чехії, якщо говорити про пам’ятки архітектури. DSC_8019-001Все ясно без слів. Квитки в різні споруди від дешевих до досить дорогих. Проте не все, що є дивитись – архітектура. Тут можна знайти цілу купу інших доступних розваг.
  1. Зрозуміла для нас мова. Англійську чи німецьку знають порівняно небагато людей, але можна порозумітись українсько-польсько-чеською.
  1. Зручна залізниця. Швидко, недорого, часто. То саме – автобуси. DSC_8071-001
  1. Курс – 1 крона (чи корона) = 1 грн (на серпень 2015). Можна розраховуватись в євро, решту дадуть в кронах. Також сприймає нашу картку Привату.
  1. Відносно низькі ціни, порівняно з західноєвропейськими. Можна дозволити значно більше, ніж, скажімо, в Німеччині, а якість і атмосфера можуть бути кращими.DSC_8033-001
  1. Здебільшого у всіх закладах є wi-fi. Повірте – це перевага!
  1. При потребі можна знайти місце для ночівлі в наметі і почуватись комфортно та безпечно серед старовинного парку. Головне – зберігайте чистоту і не буяньте.
  1. Чехи в душі трохи баламути. Здебільшого вільна атмосфера. Часто надвечір відпочивають біля пам’ятників. Легко можна поспілкуватись.DSC_8292-001
  2. Смачне пиво, смачна, трохи специфічна їжа(жирна і гостра). Особливий смаколик – трдельник – булочка з листкового тіста, полита цукровим сиропом та посипана грецькими горіхами. Такі булочки тут випікають ще з початку 19 століття.DSC_8228-001
  1. Мова дивна. Чеською Дрезден звучить Дражджяни. Ніби чехи якимсь чином претендують на це місто. Мюнхен для них – Мніхов, до речі. І це, мабуть ще не все. З іншого боку словаки, які радіють зі своєї незалежності, але не задоволені наслідками поділу, адже Прага колись була їхньою (із розмови в поїзді на шляху до м. Кошице із Братислави). А то велике місто, столиця. Щодо Словаччини, то найбільшими є Братислава та Кошице. Обидва невеличкі, дуже милі містечка. На вас чекають веселі словечка і смішні приказки:)DSC_8876-001Гарних Вам подорожей. Якщо знаєте ще інші переваги – пишіть, ми обов’язково їх додамо.
Share Button