Share Button

Подорожі автомобілем можуть бути досить банальними, але не тоді коли є шестеро заряджених людей, які спраглі дослідити місто.

SAT 6:32 AM 14.5.2016 Sn. Martin in Passair

Завантажуємо рюкзаки. Галасливо сідаємо в машину і долаємо серпантин до Мерано, потім дорога до Больцано і вже через деякий час вибираємось на автобан.

Їхати по автобану на великій швидкості серед гір дуже круто. Через деякий час настільки звик, що швидкість 100км/год здавалась дуже малою.

Ми їдемо до Венеції.

Автобани в Італії платні. До Верони з Больцано – 9Є, а з Верони до Венеції – 10Є. Якщо не зупинятися у Вероні, то 19Є.

Дорогою досить рідко бувають заправки, а ціни на пальне на 20 центів вище, ніж просто заправлятись у місті. Тому це варто враховувати.

SAT 11:12 AM 14.5.2016 Venice

320км ми подолали за 4,5год з зупинками на перерву.

 

В’їжджаємо до Венеції. Тут наче два міста: одне на материку нове, а друге на воді – старе. В нас була проблема зі стоянкою. Там реально немає де запаркуватися, хоч паркінгів дуже багато, охочих побачити місто не менше. Спочатку думали залишити авто в новому місті і доїхати автобусом, але порахували, і на нашу селфі-банду вигідніше було проїхати до Старої Венеції і оплатити паркінг вже на місці. Ми запаркувались у багатоповерховому паркінгу біля порту. Вартість доби – 21Є.

Погода чудова. Купуємо карту і вирушаємо.

Далі можна дивитись фото і не писати.

 

Але коротко з того, що ми побачили/відчули у Венеції.

 

Місто однозначно красиве. Але це всього лиш обгортка від колишнього міста. Реально люди, які там живуть, нічого не роблять, щоб воно виглядало кращим.

Часто на вулицях розкидане сміття, сморід від випорожнень і багато занедбаних будинків.

Сервіс в багатьох закладах бажає бути кращим. Тим не менш ціни високі, чайові включені в чек 12% + плата за замовлення 1,5Є з кожного. Відразу зрозуміло, чому чайові в чеку – їх просто ніхто не хоче платити за такі страви з таким обслуговуванням.

Можливо, вони думають, що Венеції це перекриває. Ні, вони помиляються.

У Венеції варто мати свій каяк, каное або катер. І багато людей так і робить. На каналах можна побачити багато пар, груп на власних човнах, і це круто.

Прогулянка на Гондолі 80-100Є – 30-40хв. Проїзд на водному таксі від 7Є і вище за кожного пасажира, але не більше 30хв їзди.

У дощову погоду у Венеції смердить і туди краще не їхати. В сонячну погоду в деяких місцях теж смердить.

Вода в каналах досить брудна. Коли дощ, то все стікає в канали+місцева каналізація не справляється.

Не знаю, як живеться місцевим жителям і чи вони люблять своє місто, але побут тут реално складний, а будинки досить старі. Ймовірно, більшість працюючих живуть у новому місті, а в старому – готелі, заклади, хостели і т.п. Звісно, що є безліч фешенебельних закладів і готелів, але обід на чек 50-200Є/люд – досить висока плата за комфорт і обслуговування.

Турист-меню можна зустріти від 15Є. Щоб просто пообідати не в турист-меню- від 20Є і вище. Дешевший варіант: піца, паста, гамбургер від 5Є.

Реально дуже багато людей, дуже багато і часто самої Венеції не видно і не чути, особливо – популярними маршрутами, тому ми частенько гуляли вузенькими малолюдними вуличками.

Водний транспорт у місці досить різноманітний: від малентких човників для закупів і сплавати на каву, до великих катерів, які ходять тільки по великих каналах.

Є місцева водна поліція, швидка допомога та різні комунальні служби. Досить цікаво споглядати, коли ці служби на катерах курсують містом.

В музеї ми не ходили. Вартість входу починається від 3Є. В музей Леонардо да Вінчі від 10Є. Але для того потрібно мати час і настрій.

Від колишньої Венеції лишились споруди, канали і історія. Це гарна упаковка-музей під відкритим небом для туристів. Але якщо ви захочете зробити гарне фото, то потрібно змиритись з тим, що в кадрі крім вас буде ще декілька людей з різних куточків планети.

 

SAT 19:40 PM 14.5.2016 Venice

Оплачуємо стоянку і їдемо на нічліг.

SAT 20:46 PM 14.5.2016 Jesolo

Оскільки нас було шестеро, то вирішили скористатись сервісом Airbnb та орендувати житло на добу. Із запропонованих варіантів нам сподобалась яхта в Єсоло – неподалік Венеції. Вартість була нижчою за будинок/квартиру, та й заночувати в яхті було цікаво.

На борту були майже всі зручності, душ і вода – в адмін приміщені за 50м від яхти. Попри те, що вона була невеликою, все було досить функціаонально і просторо: 3 двомісні кімнати, вітальня, кухня, місце капітана з панеллю управління, туалет, палуба з лавками.

З недоліків – це вологість та похитування. Хоча в нас морська хвороба не почалась.

Якщо буде можливість десь так заночувати – спробуйте.

SUN 10:16 AM 15.5.2016 Jesolo

Гарний ранок. Перед від’їздом до Верони заїжджаємо до Адріатичного моря. Воно досить тепле і на кемпінгах людно, хоч і у воді ми нікого не зустріли. Трохи бродимо узбережжям.

SUN 15:12PM 15.5.2016 Verona

У Вероні з паркуванням простіше, але щоб поставити авто ближче до центру безкоштовно, потрібно або раніше приїжджати або вдало потрапити на вільне місце. Ставимо в паркінгу, 3 години за 8Є.

 

Верона красива.

Ми ходили досить хаотично, слухаючи внутрішнє бажання: хочемо туди або туди, порушуючи всі туристичні напрямки. Балкон Джульєти взагалі трапився випадково в кінці прогулянки.

Гарно було піднятися на гору біля старого міста і подивитися на нього з висоти, оскільки на більшість веж вхід платний і стоять черги.

Верона не втратила свого особливого духу, порівняно з Венецією. Старовинне місто далі живе, легко інтегруючись в сучасне життя.

Багато закладів, магазинчиків та локацій, де можна провести час. З сервісом тут значно краще. Гарні парки та сквери. Тут нам сподобалося більше, ніж у Венеції. Більше того, ми закохались у Верону. Сюди хочеться повертатись.

І на завершення: невеличке відео з поїздки.

Share Button