Share Button

1. Білорусія – країна безвізова, країна-сусід, країна, до якої можна потрапити через значну кількість пунктів пропуску (повний перелік тут ), серед них і залізничні, одним з яких ми і скористались в нашій подорожі. Для перетину кордону потрібно мати з собою внутрішній або закордонний паспорт, а також заповнену міграційну картку. Слід заповнювати акуратно друкованими літерами російською або англійською мовою. Законами Білорусі дозволено іноземцям перебувати на її території без реєстрації впродовж 5 днів.

DSC_4854

  1. В цій країні легко порозумітись із місцевими. Державним статусом наділені білоруська і російська мови. На жаль, дуже мало білорусів розмовляє білоруською. Українську мову розуміють практично всі.
  2. Білоруси –  привітні люди. Вони завжди готові допомогти, їх дуже бентежить ситуація на сході України, вони відчувають особливу спорідненість з українцями. Такі собі інтелігентні північні люди.
  3. Хороші дороги. Покриття скрізь якісне, немає ям.  Дороги є такі, якими мають бути, і міжнародного значення, і регіонального, і звичайні провулки в містечках. Скрізь встановлено знаки, контроль на дорозі здійснюють за допомогою фото-камер. Пізніше, якщо порушив, фотокартки зі штрафом «на пам’ять» надсилають водіям-порушникам додому.

DSC_5114

  1. Ландшафти надзвичайно мальовничі. Типові для цього регіону ліси, болота, широкі ріки. Особливо вражає західна частина Білорусі. Тут збереглось багато пам’яток архітектури: руїни палаців, фортець, які активно відбудовують в рамках державної програми. В наслідок цього, деякі з них виглядають аж надто ідеально.

DSC_5376

  1. Якісна їжа. Все виготовляється, вариться, пакується з дотриманням ще радянських ГОСТів. Можливо, саме тому їжа є якісною, смачною та корисною.
  2. По всій території Білорусі збережено багато діючих римо-католицьких храмів. Вони доглянуті, і видно, що активно відвідувані. Церков Московського патріархату на перший погляд небагато.

DSC_5327

Попри «режим» і 20-тирічний досвід президентства однієї людини, населення таки чекає якихось змін на виборах осінню 2015 року

Share Button