Share Button

Bla bla car в Україні давно, але ми його послугами почали користуватись лише в цьому році. Вперше – повертались у неділю з Рівного. На потяг квитків не було, тож ми вирішили спробувати Bla bla car. Зголосився дядько, який мав мікроавтобус, але в описі зазвичай про то не пишуть і приховують. Ймовірно, що він і заробляє таким чином, як перевізник. Нас було 7. Для машини кадді – це всі місця зайняті. В Рівному водій не орієнтувався, і питав нас, як куди повертати, а потім ще через півміста їхав, щоб підібрати двох пасажирів з автовокзалу. Дорогою ми мали одну зупинку. Досить комфортно дістались, але дядько дивний як водій – було кілька дуже небезпечних ситуацій.

Вдруге Bla bla car я використовувала вже сама, двічі, коли їхала з першої самостійної подорожі Європою. Тоді спершу один літній італієць відвіз мене до Верони, а потім – українець Коля – до Львова. Детальніше можна почитати тут.

IMG_2049

Втретє Bla bla car ми скористали для подорожі до Кракова і Татрів. Їхали з паном Ігорем, який власне підпрацьовує, возячи в неділю людей зі Львова до Ржешова і Кракова, а потім – назад. В нього також автомобіль кадді. Нас було семеро і один котик. Нас двоє, водій і 4 студентів з Ржешова. Тож до Кракова ми їхали з водієм самі. Дядько хороший, з Тернополя, любить ходити в гори. Колись мав свій бізнес, але потім у 2008 все пішло шкереберть. Тепер як може, так викручується.

Ну і четвертий раз ми повертались додому з Варшави після нашої подорожі до Норвегії (частина перша і друга). З цим хлопцем ми домовились ще за тиждень до подорожі. Їхалось весело і гарно. Особливо через компанію: водій – Сергій, з Одеси, який вже півроку працює масажистом поблизу Гданська,  і вирішив на вихідні приїхати до Львова щоб відремонтувати машину.  Пьотрек – поляк з Гданська, який вирішив поїхати до України подорожувати. Він хотів почати зі Львова, а потім відвідати Харків, Київ і Одесу. Питав у нас про цікаві і нетипові місця у Львові, шукали разом квитки на сайті Укрзалізниці. Вночі в Любліні в аеропорту до нас підсів ще один хлопець. Українець зі Львова, який вже 2 роки не був вдома. Він працює на будівництві у Швеції, намагається вивчити шведську і взагалі, досить інтелігентний та амбітний. Їхали ми у звичайному седані, тож було тіснувато:  з 22:00 вечора до 07:00 ранку.  Багато говорили, сміялись, розповідали одне одному різні історії. Намагались весь час балакати з водієм. Це важливо, і від цього залежить життя вас всіх, коли йдеться про критичні моменти.

IMG_2196

Отож, виходячи з цього досвіду:

 1. Bla bla car в Україні: оскільки особливо на Західній Україні є багато заробітчан, і люди їдуть в ЄС в основному з метою заробітку, то і перевізники, які заробляють на Bla bla car, не соромляться, ставлячи ціну. Коли ви задаєте в пошуку Львів-Прага, наприклад, то знайдете подорожі за 300-400 грн. О, як добре, – подумаєте ви. А не все так просто. Ціни, які світяться зеленим – зазвичай просто приманка, щоб ви з тим водієм зв’язались. Іноді Bla bla car виставляє ціну автоматично. Відповідно до вартості пального і курсу гривні, водії ж хочуть отримати більше, і це справедливо. З одного боку воно так, а з іншого – це не сервіс для заробітку, а лише для пошуку компаньйона, який трохи покриє витрати. Коли ви напишете таким водіям, ціна буде порядка 50-60 Євро. Якщо щось будете говорити, що ціна неадекватна, він просто видалить вашу розмову і не виходитиме на зв’язок. Є такі, кого то влаштовує. Тому краще зразу орієнтуватись на суми 1000 грн+ Якщо йдеться про далекі відстані і перетин кордону.
 2. За переїзд від Больцано до Верони я заплатила 10 Євро. З Верони до Львова – 40 Євро, хоч той хлопака спершу говорив про 60 Євро, але ми сторгувались. Йому потрібна була компанія. Ми були добу в дорозі.
 3. На разі, сервіс був безкоштовним, і можна було просто собі зв’язуватись з водієм і письмово про все домовлятись. Тепер встановлено бронювання: можна публічно задати питання водію або одразу забронювати місце. Тоді приходить смс з ціною і номер телефону водія. Проте використання сервісу досі безкоштовне.
 4. Bla bla car переважно блокує в будь-яких переписках номери телефонів, номер машини і так далі.
 5. Бронювання поки що безкоштовне, але в Польщі – це вже 10% від вартості, які ти платиш одразу, коли бронюєш місце. Якщо потім не виходить поїхати чи тобі, чи водію – вартість бронювання не повертається. В нас теж тепер з’являється рядок: «вартість бронювання», але поки дорівнює нулю.
 6. Ціни. Не завжди ціна відповідає дійсності. Здебільшого вони не відповідають, тому краще уточнювати.
 7. Коли йдеться про багаж – водії вказують в профілі – великий, середній чи малий. Зауважте, що в машині вас може бути п’ятеро, і якщо кожен візьме велику валізу – просто не буде куди поставити. Тому краще уточнити заздалегідь.
 8. Якщо у профілі водія машина не вказана – скоріш за все це кадді чи бус. Також іноді водії видаляють поїздку, а потім знов відновлюють, бо є максимальна доступна кількість місць у Bla bla car – 3 чи 4, а в них може бути 6. Таке буває.
 9. Домовляються про зустріч зазвичай на вокзалі або якомусь відомому місці.
 10. Питання, як знайтись. В Україні – це просто, за кордоном – варто мати на рахунку трохи грошей, бо доведеться здзвонитись. Максимально чітко опишіть в повідомленні себе, колір сумки чи рюкзака, а також спитайте номер, марку та колір машини.
 11. Під час подорожі найкраще – спілкуватись і не переживати. Водій за кермом втомлюється, якщо переїзд тривалий. Варто робити зупинки в туалет чи «просто походити», щось перекусити дорогою. Ініціюйте зупинки самі. Якщо водій починає куняти – треба відпочити. Запропонуйте водію яблуко чи цукерки, говоріть багато і випитуйте все, що можна (: Тоді подорож пройде скорше і більш безпечно. По можливості, будьте штурманом і контролюйте навігатор. Беріть свій гаджет і пильнуйте за дорогою.
 12. Якщо пропонують підвезти додому, а зазвичай пропонують, не відмовляйтесь.
 13. Опісля подорожі введіть номер телефону вашого водія на сервісі Bla bla car, і залиште відгук про нього. Йому буде приємно.
 14. Якщо подорож була невдалою – пишіть також. Це допоможе іншим в майбутньому, адже неадекватів вистачає скрізь.
 15. Подорожуйте, не зважаючи ні на що.

MG_2569-1

Share Button