Share Button

Чеський Крумлов знаходиться на півдні Чехії. Місто оточене невисокими горами, омивається річкою Влтавою і пахне смачною випічкою. Воно стало справжньою знахідкою нашої подорожі, вітайте – Чеський Крумлов.

DSC_8248

Хоч погода була трохи дощовою, містечку це додало привабливості і особливого шарму. На огляд міста спочатку ми виділили 2 години, адже воно виглядало досить маленьким на карті спадщини ЮНЕСКО. Через розкішну браму ми зайшли до старої частини,DSC_8235 прогулюючись вузенькими звивистими вуличками, звернули в напрямку замку, з мурів якого перед нами відкрилась чудова панорама, річка, часто вигинаючись біля стрімких берегів, була всіяна човнами, байдарками і різноманітними каное.

Вздовж всієї видимої частини річки ми бачили людей, які сплавляються на човнах. Вони все пливли і пливли. З’являлись нові і нові, і ми подумали, що десь тут недалечко є прокат човнів. Нам стало цікаво, скільки така атракція може вартувати. Оскільки на березі нам не відразу сказали, де точка прокату (лиш через 15 хвилин знайшовся дядько, який нас скерував), і ми ще близько 30 хвилин витратили на пошуки, поки йшли вверх по течії річки (насправді терпіння 2 рази зникало, але бажання сплавитись було сильнішим). Оренду рафтів ми таки знайшли.

DSC_8146

Це був кемпінг з стоянкою для машин, човнів і наметів. Місце гарно обладнано: є душ, туалети, кафе тощо. Все для комфортного відпочинку з наметами. Як виявилось, тут пропонують безліч варіантів сплавитись: через місто, між найближчими кемпінгами, маршрут на 15, 30 і 42 км, між містами і замками. Комбінувати можна як завгодно. Оренда човнів і мінімального спорядження коштувала 400 крон для нас двох (на 08.2015р. 1 крона = 1 грн.)

DSC_8191

Під час оплати перевіряють паспорти , паспортні дані капітана човна вносять до бази даних, просять записати номери мобільних. Також оцінюють кількість пасажирів та обсяг вантажу, відповідно дають в оренду каное для двох, човен для чотирьох, або більше людей. Все орендоване записують на листочку і кажуть, що його треба повернути на фініші при закінченні сплаву. Також нам дали карту маршруту, де вказали «особливі місця», як проплисти пороги та де потрібно здати човни. Орієнтири – мости! Невеличкий інструктаж і ми відчалюємо.

 DSC_8162

Дехто сплавляється на власних човнах, але більшість орендують.

Що нам дали для сплаву?

Човен, весла, жилети, карта і пластикові бочки для зберігання цінних речей від намокання.

DSC_8149

Наш сплав тривав близько 1,2 години. Скажу відверто, ми трохи поспішали і місцями натискали на весла.  Коли ж були мальовничі місцини, то ми релаксували і поїдали смачненьке. Вздовж берега зустрічаються маленькі пристані, тобто є можливість припаркувати свій рафт і попити кави на березі чи з’їсти морозива, а потім продовжити подорож.

DSC_8180

Здебільшого люди пливли повільно і тягнулись вервечкою зі швидкістю течії.

Річка звивиста, впродовж маршруту є чотири греблі, а біля них – вузькі спуски для рафту поблизу берега. На таких спусках швидкість значно збільшується, і спуск часто супроводжується криком і додатковою порцією адреналіну.

DSC_8174

Місто з річки виглядає ще краще, наче дивишся на нього у розрізі.

DSC_8207

Повертаємо човен і гайда до міста їсти смачненьке.

Share Button