Share Button

Привіт!

На дворі 5 січня 2017 року і настав час робити підсумки за попередній рік. Гадаю все-таки варто прожити декілька днів нового року, щоб зробити якусь межу і відділитися від 2016-го. Минулого, 2015-го я написав свій перший публічний звіт і, знайте!, мені сподобалось. Тому, якщо маєте вільну годинку-дві, присядьте і напишіть свої спогади, хороше і не дуже, подивіться на своє життя і куди ви рухаєтесь. Читаючи звіт за 2015 і порівнюючи себе зараз, розумію куди прямую і приємно пригадати, що трапилося зі мною).

Отже, трохи про особисте, професійне та подорожі.

Перше, що хочу відмітити, це те, що я і Яночка змінили основне місце роботи. Це були одні з основних пунктів плану на 2016 рік.

Через це я приділяв значно менше часу блогу і проектам, які почав раніше. Це сумно і відчуваю, що втратив форму «блогера» (яка б вона не була), і зараз хочу відновитися.

Натомість я вдосконалив свої знання з автоматизації, навчився програмуванню в Simatic step 7, TIA Portal та німецької мови. Що ж. Це було непросто, але зараз можу сказати, що круто змінити життя можливо, і навчитися іншому/суміжному фаху за менше ніж рік – до снаги кожному, хто цього захоче і буде відданий справі.

2016 рік став невеликим проривом в професійному плані, адже я отримав хороший досвід в галузі автоматизації і електрифікації машин-напівроботів, вивчив німецьку до рівня А2 і продовжуватиму далі, а також набув досвіду роботи за кордоном в хорошій компанії.

Чому ж я змінив роботу і не став займатися виключно сайтом та власними проектами?

Є декілька причин:

  • Фінансова (напевно найсильніша)
  • Нові можливості реалізації себе
  • Бажання працювати за фахом
  • Новий досвід та подорожі

Майже половину року я провів за кордоном у навчанні, роботі та подорожах. Більшість часу –  в північній Італії (провінція Зюдтіроль, Альпи).

Темп був неймовірний. Іноді навчання і робота займали весь день, і на особисте життя залишалось всього 1-2-3 години, а решта – сон і час, щоб відновитися до наступного дня.

Тим не менше, я встигав тренуватися, трохи подорожувати і читати книги. Звісно, тренування стали іншими: більш короткими та інтенсивними зранку і більш відпочинково-біговими ввечері. На вихідних – обов’язковий крос і вправи або похід в Альпах.

Як автору блогу, я відчуваю певний дискомфорт, адже тут мало про проекти beTwinkle. Але пригадаймо, що ж було спочатку.

Починалося все з курсу ПРЕС за 21 день (дізнатись більше). Ми зробили велику роботу по створенню курсу і його тестування з групою людей. Відгуки були позитивні і людям сподобалося. Після цього з’явились перші замовлення. Але відпрацювати мені їх вдалось на четвірочку або й менше (важко себе оцінити). Я почав сумніватися в користі програми і через різні причини призупинив запуски нових курсів.

Часу для повної віддачі для сайту ставало все менше. Та й з’явилось відчуття, наче топчуся на місці. Замість робити малі кроки до мети, я почав ніби перестрибувати перешкоди і кидатися то на маркетинг та пропозиції декількох блогерів вести проекти, то повертався до просування власних проектів, організацію вебінарів, розробляв нові проекти, багато фотографував… це не дало добрих результатів, і я перестав бачити, як то все розрулити. Фактично – загнав себе в кут. Але не хотів припиняти почате. Було багато роботи, але мало результату. Пропозиція змінити зайнятість і зробити паузу виглядала гарним виходом. В той час мені дуже допомогла Яночка. Сайт далі працював: з’являлися і реалізувалися нові ідеї, писалися статті.  Дякую тобі!

Тепер трохи детальніше.

Подорожі

За рік ми відвідали 6 країн + Україна:

і 29 різних міст.  Про багато ще не написано, але читайте в скорому часі детальні звіти про те, куди поїхати, що побачити і скільки це коштуватиме.

Оскільки ми жили, фактично, в підніжжі Альп, то в мене назбиралася доволі непогана кількість походів і підкорених Альпійських вершин. Найвища з них – Альпершпіц (Alperschpitz) 2757м.

Минулого року ми подорожували переважно на авто. Декілька поїздок ми здійснили автобусами і поїздами, одну (до Норвегії) – літаком і обійшлися без автостопу. Це щось новеньке для нас, адже раніше ми часто практикували hitch hike, проте – здебільшого в Україні. Тепер для автостопу банально бракує часу, та й є дещо, що варто перерости.

Також було декілька поїздок по Україні:

на сакури в Ужгород + Мукачеве

Самбір та Старий Самбір

Крехів + Жовква

– Велорейд по Боржаві

– Дністровський каньйон + с. Вістря.

Читання

… одне з улюблених моїх занять. Крім того, що дізнаюсь, навчаюсь і гарно проводжу час, читаючи книги, – ніби проживаю ще одне життя.

За 2016 рік я прочитав 12 художніх та науково-популярних книг:

– Найкоротша історія часу Стівена Гокінга та Едуарда Млодінова (must read)

– Атлант розправив плечі. Частина ІІІ «А є А» Айнд Ренд (must read)

– Психологія впливу, Роберта Чалдіні (must read)

– Ігри, в які грають люди, Еріка Берна

– Джеремі Кларксон та світ довкола, Джеремі Кларксона

– Біле ікло, Джека Лондона (must read)

– Опівнічні оповідання, Джека Лондона

– REWORK Джеймсон Фрайд та Девід Хайнемайер Хенссон (must read)

– Збірка «Скрябін» (must read)

– Тиранія ринку, Джоеля Вальдфогеля

– Покоління Х, Дугласа Коупленда

Кожна з них варта уваги, тож раджу прочитати, особливо – з відміткою (must read). Вам неодмінно сподобається.

Спорт/здоров’я

Спортивних досягнень цього року небагато. Лиш одні змагання «Горгани рейс» разом з Яночкою, в класі півспринт. Ми прийшли 7-ми. Емоцій і задоволення були на висоті. Для всіх, хто вагається чи брати участь в цих змаганнях, раджу спробувати клас пів-спринт. Це не надто тяжко, порівняно з іншими класами, для проходження потрібна менша підготовка, а також не доводиться йти вночі, адже контрольний час цієї дистанції – 12 годин.

Протягом року вдалося набрати хорошу загальну фізичну форму. Фактично, я був готовий в будь-який момент бігти крос 20-30 км, іти у важкий похід чи гнати на велику 100км.

За час зйомок і просування курсу «Прес за 21 день» вдалося підкачати гарні кубики.

За час перебування в Італії здійснив багато одноденних вилазок/мініпоходів. Декілька були досить складними і пролягали по малопрохідних і малодоступних хребтах без стежок.

Проте, в кінці літа мав деякі проблеми з здоров’ям. Якщо бути точним – то запалення лицевого нерва. Все через кондиціонер в машині. Поки ми їхали в спеку, я трохи дрімав і не відчував, як потік холодного повітря дув мені в лице. Через тиждень половина мого лиця не функціонувала. Тому хочу застерегти вас, щоб ви були обережними з кондиціонерами. Я ще й досі дивуюсь: походи в горах зимою, весною, літом, осінню, катання на велику і сноуборді, тренування на вулиці протягом всього року, купання в холодну пору року в відкритих водоймах я переносив без проблем і наслідків, а кондиціонер в авто завдав стільки клопотів. Тому до кінця осені я берігся і всі тренування проводив в приміщенні і тільки за погожої погоди – на вулиці. Походи відновив аж в грудні, а пробіжки планую продовжити з січня. Так що бережіться)

Щоранку комплекс вправ для тіла, стрибки, присідання і відтискання тримали мене у формі. Ввечері переважно вправи на ноги (присідання, присідання з обтяженням) і руки (відтискання, піднімання меблів і важких предметів:)

Зараз практично відновився і вже кортить розпочати повноцінні тренування. Особливо хочу побігати. Вже й нові зимові кросівки придбав і готуюсь їх випробувати та написати звіт.

Хочу сказати, що план 2016 року ми виконали на 40-50%, але без плану було б менше, так що гарне планування може бути дуже дієвим. Я помітив, що перед Новим Роком Facebook заряснів публічними обіцянками: хто що зробить у 2017 році. Це круто і це вже своєрідний план + стимул до виконання. З нетерпінням чекаю побачити такі ж звіти про те, що кому вдалось. І буду радий, якщо вдастя чим побільше.

Тепер паузу закінчую і приступаю з новими силами до сайту.

Ми прийняли рішення відмовитись від деяких напрямків (активно займатися коучингом і курсами тренувань не будемо), лишаємо пропозиції готових курсів (ПРЕС за 21 день) за символічну ціну (кому цікаво пишіть), деякі напрямки, такі як мандри розвиватимемо далі, також додамо більше про стиль життя (здоров’я, їжа, хобі, ідеї), статті про мандрівників і успішних людей та їхні ідеї.

План на 2017.

Ми з Яночкою склали план на 2017 рік і все розписали в деталях. Так його легше реалізувати. Думки сформулювали якомога точніше, бо в плані 2016 було багато загального: і склалося або трохи інакше або геть не склалося. Тож будьте обережні з бажаннями) Деякі можуть здійснитися, але трохи інакше, ніж ви собі уявляли. Проте, може з точністю відповідати написаному)

  1. Подорожувати
  2. Вчитися
  3. Читати
  4. Зробити сайт кращим і більш відвідуваним

Та багато іншого, про що можна буде, сподіваюсь (і над цим працюю), дізнатися наступного року.

Вперед до мети! Веселих свят та вдалого 2017-го!!!

А яким був у тебе 2016 рік? Що вдалося досягти? Які плани на 2017? Як я можу тобі допомогти їх реалізувати?

Share Button