Share Button

Зараз популярно подорожувати, навіть мейнстрімно. Круто постити фоточки про поїздки і казати як всьо круто, які ми кльові.

Багато людей надивляться того всього і думають, що всі подорожують і самим потрібно десь їхати. Часто ті, хто їздять, ще підштовхують до мандрів (сам так іноді роблю).

Але не всім це потрібно. Не всім (с)подобається подорожувати, їздити, ходити, бродити, шукати. Дивитись на краєвиди, переживати за нічліг, спілкуватись з незнайомцями,  жити за правилами іншої країни.

Це важко і часто насправді отримуєш значно менше кайфу, ніж виглядає збоку. Реально треба дуже хотіти і могти пожертвувати домашнім комфортом. Чи завжди так?

НІ.

Буває по-всякому. Є різні подорожі, маршрути, країни, люди.

Можна за все заплатити: сісти на літак/автобус, прибути в місце, тебе відразу перевезуть до готелю (і сумки допоможуть занести), після важкого переїзду відсипаєшся, а потім – екскурсія містом в бусі/поїзді, рух за маршрутом по гарних/безпечних місцях, обід у вже зарезервованих кафе з перевіреною їжею від турфірми, дешеві розваги в центрі з місцевими пригодами від кишенькових злодіїв, а потім – назад в готель. Далі – якщо ще щось є цікаве, то гуд, а ні то…

Замість екскурсій можуть бути пляж або басейн біля готелю з мінімальними вилазками за межі відпочинкової зони, де вже ніхто не гарантує безпеки і вся відповідальність лежить на тобі. Є ряд таких країн.

Але! Не все так страшно, і якщо має щось трапитись, то воно станеться не залежно, де ти перебуваєш.

У всіх місцинах є порядні цікаві люди, які з радістю допоможуть і розкажуть більше, ніж ти питаєш. Практично в кожній країні є цивілізація, Інтернет і транспорт. Іноді це питання ціни та часу. І в такі моменти починається мандрівнича реальність, коли лице в лице зустрічаєшся з побутом і життям міста/країни/людей. Тут і вся сіль мандрів.

З самостійних подоржей можна почерпнути реальне уявлення про країну, побувати в місцях, про які немає даних в жодному туристичному довіднику і зустріти людей, яких за інакших умов ти ніколи не зустрінеш. Тоді, після невеликої дози поневірянь, втоми, з’являється мандрівнича насолода. Буденні речі перетворюються на незвичайні, і кожен день стає викликом, наповнюється справжнім життям.

Після таких мандрів особливо починаєш цінувати перебування вдома, комфорт і своє місто.

Але пам’ятай, що в кожного є свій власний досвід. Небуденні кадри з поїздок часто не мають нічого спільного з реальністю. Довіряй собі і своїм відчуттям. Не купуйся на чужі емоції – заряджайся ними, але створюй свої.

Гарних мандрів!!!

Share Button