Share Button

Привіт!

Часто зустрічаю людей, які хочуть десь поїхати, але їх зупиняє відсутність часу для поїздки. Вихідних мало, потрібно тиждень щоб мати час на підготовку і доїзд. Якось зробив висновок, що все таки проблема не в наявності часу: просто шукають причини і відмазки, а прості речі дуже ускладнюють чи розтягують в часі.

З поширених причин також є:

  • Відсутність грошей
  • Немає куди поїхати
  • Немає з ким поїзати
  • Є справи

Відповідь на все одна: «Якщо хочеш їхати, то зробиш все щоб це сталося: зекономиш на їжі/розвагах, знайдеш круте і достпне місце та компанію, зрештою самостійно теж круто».

Я вже писав про деякі наші поїздки вихідного дня з невеличким бюджетом. Ось до прикладу звіт про сонячний Ужгород, Самбір, Поморянський замок та поїздка на 2 дні в Дубно – Тараканівський форт – Кременець – Вишнівець – Тернопіль (День 1 і День 2). Користай.

І продовжуючи далі рубрику Поїздка вихідного дня хочу розповісти про Жовкву і Крехівський монастир.

Жовква

Жовква – невеличке місечко 25 км від Львова. Дістатися до нього можна зі Львова за 30-40хв (автобуси відправляються з площі Теодора (біля Івент-хол КІНО).

Жовква має гарну історію, архітектуру і гарний парк Гарай поряд.

Місто з поселення Винники розбудував гетьман Станіслав Жолкевський і в 1603р. отримав дозвіл на зміну назви від короля на Жолкев. В основу планування покладено модну на той час ідею ідеального ренесансного міста згідно розробок П’єтро Катанео.

Було збудовано замок, мур і решту інфраструктури в межах муру. Ще зараз можна віднайти залишки цього муру і прослідкувати межі старого міста.

Найбільшого розквіту Жовква досягла в 17ст. Було збудовано основну частину кам’яниць на Ринковій площі, храми, розвинені були ремісництво і торгівля.

До нині збереглась Синагога оборонного типу, але в аварійному стані. Також багато храмів і Жовківський замок. За останній рік (2015) багато відновлено і відбудовано. Значну частину грошей виділяють поляки.

Збереглась міська зброярня – тепер Ратуша.

Жовківський замок.

Церква ордену Василіан.

Стара дерев’яна церква місцевих майстрів віднесена до спадщини ЮНЕСКО.

Єзуїтський костел.

Кафедральний католицький костел св. Лаврентія.

Містом приємно прогулятись. Випити кави і з’їсти смачний десерт в кав’ярні на площі.

Тут особлива атмосфера і спокій. Якщо хочеться відпочити від великого міста, прогулятися серед гарних будинків і не ходити надто багато, то Жовква гарний варіант.

Позаду міста розкинувся ліс. Місцеві звуть його  Гарай (за одноіменною горою – найвищою точкою в околиці). З центру до лісу йти 15 хв. Ми зазвичай до прогулянки містом додаємо прогулянку Гараєм.

Жовква + Гарай не вимагають багато часу для огляду/ознайомлення (звісно, що задоволення можна розтягувати) і якщо є бажання рухатися далі, то сідайте на маршрутку до Крехова (розклад уточнюйте на місці).

Крехівський монастир досить цікавий і красивий.

Знаходиться в Національномі парку «Розточчя» серед лісу, пагорбів і майже відрізаний від цивілізації.

Зовсім недалеко є скелі, в яких жили перші монахи і джерело з смачною водою. Все це з’єднано лісовою стежкою. Прогулянка серед лісу розслабляє і заряджає енергією.

Неспішно все можня оглянути за 2-3години. Попити смачної водички та полазити по скелях.

При бажанні можна замовити екскурсію в монахів чи просто поспілкуватись.

Бюджет такої одноденної поїздки на 1 людину складе:

  • Проїзд Львів – Жовква 12 грн (станом на 03.2016)
  • Обід 30-40грн
  • Жовківський замок 10 грн (заходити не обов’язково, бо в середині зараз реконструкція)
  • До Крехова 10 грн.

Тобто за 90 грн можна побувати в двох красивих містах, гарно відпочити і релакснути серед дикого лісу.

Вперед!

Share Button