Share Button

Довідка:

Князівство Ліхтенштейн (нім. Fürstentum Liechtenstein) — мікродержава на заході центральної Європи, межує з Австрією на сході і Швейцарією на заході. Конституційна монархія.  img_1483

Площа 160 км²; столиця — Вадуц; рельєф: Альпи, частина долини Рейну на заході.

Очолює державу князь Ганс Адам II з 1989, глава уряду — Адріан Гаслер з 5 квітня 2001; політична система — конституційна монархія; голова держави — князь, що скликає й розпускає парламент і затверджує закони.

Експорт: харчі, поштові марки, мікрочіпи, стоматологічні інструменти.

Населення 37 468 осіб (на 30.06.2015) — за походженням головним чином австрійці й німці-швейцарці (33 % іноземці); мова німецька (державна), кілька діалектів.

Разом з Узбекистаном, є однією з двох країн світу, якій для виходу до світового океану необхідно перетнути як мінімум дві держави.

Як виявилось, то до Ліхтенштейну від місця нашої дислокації було відносно недалеко. Тож ми вирішили поїхати туди на день – подивитись на столицю – Вадуц.

img_3395-001

Транспорт: авто. Тривалість: 1 день. Враження: незабутні.

Дорогою ми багато разів перетинали кордон Австрії-Німеччини-Швейцарії. Іноді навіть незрозуміло було, в якій країні ми зараз перебуваємо. Нас супроводжували швидкі річки і чудові Альпійські краєвиди.

Майже непомітно ми з’їхали з автобану і потрапили до Вадуца. Здалеку одразу звернули увагу на замок князя, діючого, що керує зараз Ліхтенштейном, який зручно притулився до залісненої гори.

img_1481

Місто зовсім невеличке і дуже затишне. На вихідних – воно практично порожнє. На центральній стоянці зовсім не було машин. І відповідно, паркування у вихідні дні – безкоштовне.

img_1520-001

Все дуже компактно, тому залишаємо авто і йдемо гуляти містом.

Найперше підходимо до туристичного інформаційного центру. Тут продаються різні поштові марки – сувеніри, які є особливістю Вадуца і Ліхтенштейну. Справжня знахідка для колекціонерів: тут є і типові марки по 5-6 Є за упаковку і дуже ексклюзивні примірники по 60 Є.

img_3373-001

Також тут можна поставити собі штамп перебування у Ліхтенштейні – такий собі сувенірний штампик – це коштує 1,5 Є.

img_3375-001

Ще в туристичному центрі можна взяти карту міста. Неподалік є безкоштовний туалет.

На одній із невеличких площ бачимо металево-скляну конструкцію з книжками- буккросинг.

img_3370

Поряд з туристичним центром – велика площа і будинок парламенту – досить специфічно збудований.

img_3377-001

Також дорогою трапиться народний музей. Вхід туди – 5 Є. Якщо пройти далі – можна подивитись на костел, який однак під час нашого перебування ще реставрували.

img_3372

З іншого боку від туристичного центру знаходиться музей пошти. Вхід сюди вільний і дуже цікаво все організовано.  Можна побачити старовинні поштарські вози, скриньки, зразки сотень марок і листівок.

Навпроти знаходиться центр сучасного мистецтва і ось така колоритна жіночка.

img_3389-001

Якщо пройти ще далі – потрапите на площу з будинком-ратушою. Тут також маленькі фонтани, крамнички, кав’ярні і багато символіки Ліхтенштейну.

img_3392-001

Через трошки з’явиться вказівник «до Замку». Проте скрізь буде зазначено, що замок для відвідин зачинений, адже це таки дім князя.

Підіймаємось сходами і серпантинами догори, поступово відкривається чудовий вигляд на місто і гори за ним. Вигляд практично цілої країни.

img_1512-001

В замок вхід заборонено, тому бродимо довкола і робимо фото вежі, стін. Цікаво, наскільки зручним може бути такий замок для життя сьогодні?

img_3408

Спускаємось з висот до міста. Внизу протікає Рейн. Вода холодна свіжа з дивним блакитним відтінком.

img_3456

День ми провели дуже гарно і затишно. Вадуц однозначно вартує провідати, якщо ви десь неподалік.

Share Button