Share Button

В’їзд у Швейцарію зі сторони Франції здійснюється через тунель. А дорога до тунелю простягається крізь мости на висоті до 80м, що прокладені по схилу гори. Швейцарія, при потребі, може стати недоступною і ми це знаємо.

Після тунелю нам відкрилися засніжені Альпи. До Женеви, першого міста, що ми мали відвідати, нам лишалося небагато, як і часу, щоб погуляти в цьому місті. Все через французів, які на своєму пропускному пункті зі сторони Іспанії весь потік машин/автобусів/вантажівок пустили однією смугою. Ми отримали 4 години згаяного часу в заторі і вибились з графіку. До цього я ніколи не стояв в заторі на автомагістралі.

Женева

Думаю так могли б виглядати Тернопіль чи Івано-Франківськ. (Але не виглядають).

_DSC5055

Місто не надто велике. Є промислова частина, бізнесова і житлова – якось аж дуже чітко це було зрозуміло.

Серед міста велике озеро. З вод озера потужним струменем на висоту 90м вилітають потоки фонтану. Вдалині видніються Альпи. Нам вдалося побачити контури гори Монблан – найвищої в Франції.

_DSC5040

Атмосфера міста затишна і розмірена. Відчувається сталість, з якою живуть місцеві жителі. Або це просто зима.

_DSC5027

На березі озера багато гарних приватних садиб, проте доступ до води є.

_DSC5013

По дорозі з Женеви до Берна – столиці Швейцарії – весь час тяглися гори/узвишшя, в підніжжі яких були села і містечка.

_DSC5085 – копія

Здається, тільки декілька разів на невелику відстань переривалася ця вервечка будинків. Здавалося, що ми весь час їдемо в долині між Альпами, і вся Швейцарія, де живуть люди, є цією долиною.

Берн

_DSC5146

Містом проходить річка, яка і сформувала його географію: стара частина чимось нагадує Кам’янець-Подільський з р. Смотрич.

_DSC5095 – копіяБіля річки є можливість влаштувати кемпінг. Для цього спеціально влаштовані місця, які відзначені ось такими знаками.

_DSC5128

За межами старого міста простягаються різні квартали аж до перших схилів гір. Місто досить розкидане, але по кількості населення порівняно невелике. Багатоповерхової забудови досить мало. Здебільшого живуть і працюють у малоповерхових будинках.

_DSC5073 – копія

Стара частина має три головні вулиці, що тягнуться вздовж півострова.

_DSC5171

Майже всі будинки першого поверху – це торгові майданчики, ресторани, магазини, майстерні. Виокремлено пішохідну частину, яка вмонтована у арочне склепіння перших поверхів будинків. Фактично в дощ/сніг можна без проблем ходити містом.

_DSC5195

Посеред кожної вулиці (з трьох старих) ще досі є старий водогін з колодязями. Кожен колодязь має статую і спеціальні приспосіблення для набору води чи напування коней. Гарно можна уявити побут міських жителів XVII ст., тільки яскраві вітрини магазинів нагадують, що XXIст.

_DSC5183 _DSC5156 _DSC5201

Головний собор був зачинений. Проводилась реставрація. Проте кожної години били дзвони і грав орган. Не знаю, чи це відбувається весь час, але ми 2 рази натрапили на гру органу.

_DSC5099 – копія

В місті є ковзанка. Можна придбати шматок ковзанки (від 1 м2) і кататися безкоштовно із своїми ковзанами протягом сезону. Для всіх решта оренда і покататися – 10Є.

_DSC5161

Оскільки був вихідний день (3 січня, неділя), то майже всі ресторани/заклади/магазини були зачиненими. Тому ми обирали серед McDonald`s, Starbuks і декількох інших кафе.

Ціни значно вищі, ніж в інших країнах. (Кава від 4Є).

Ось так виглядає міська ратуша.

_DSC5186

Також був відкритий ресторан-пивоварня біля туристичного центру, але вільних місць там не було (шкода).

Натрапивши якось на книгу про кантони (землі) Швейцарії ми зрозуміли, що основна краса цієї країни в маленьких гірських і пригірських містечках та селах, де відкривається альпійська природа, місцева кухня та люди._DSC5127

Відразу було вказано ціни на проживання (десь в 3 рази вищі середніх по інших країнах Європи).

За красу і відпочинок у Швейцарії потрібно платити.

_DSC5138

Дуже гарно було прогулятися вулицями міст країни, в якій не було війни: вона стало розвивається вже декілька століть. Тут не має дурних протиріч.

Всі, хто прагне розміреного хорошого життя, можуть бажати жити у Швейцарії.

Share Button