Share Button

В Тельч ми приїхали надвечір рейсовим автобусом. Одразу пішли до історичної частини цього невеличкого містечка. Місто рівнинне, основна площа забудована гарненькими кам’яничками. Кожна інакша і особлива, але всі з  дотриманням єдиного стилю. Там жили купці і заможні міщани. На першому поверсі та в цокольних приміщеннях розміщені кав’ярні, ресторації, бари. До огляду доступний замок та костел, на вежу якого можна піднятись і побачити красиву панораму міста.

DSC_8011

Містом протікає річка. Навколо замку і міста її розширили і зробили ставок. Колись з метою оборони, а зараз там паркова зона з дуже красивими пейзажами. Поблизу є старий парк. Дуже гарний, з рідкісними деревами. Багато людей там собі тусить: п’ють пиво, спілкуються, читають тощо. Але то тільки до 21:00, бо його на ніч зачиняють. В ставку живуть дикі качки, і водиться багато риби. Проходячи місточком, люди зупиняються погодувати коропів, а ті, змагаючись між собою за хліб, їх розважають. Таке собі місиво з риби і хліба.

DSC_8035

Щодо туристичної інфраструктури, то все на рівні – є хостели та пансіони, і навіть кемпінг, організований на території зимового спортивного комплексу в літню пору. Щоправда на час фестивалю нам не вдалося знайти вільних місць. Та й ціни підросли досить суттєво. Але для місцевих це рибний час. Місце на кемпінгу коштує 60 крон = 60 грн на 08.2015, якщо «пощастить» перетнутись з господарем, Якщо ж ні, то безкоштовно. Він, зі слів наших чеських друзів, не дуже слідкував за кількістю наметів на його подвір’ї. Ми цим і скористалися!

Наші нові чеські друзі – молода сім’я з двома дітлахами. Вони подорожують Чехією на своєму двоповерховому фургончику, фото якого ми забули зробити зранку (ввечері вже було темно), який тато-чех зробив сам із старенького Volkswagen`а Transporter’а. На перероблення витратив майже 3 роки. Конструкція варта уваги: з вигляду звичайний бус, але в ньому підіймається дах і вуаля: маємо 2-ий поверх. Спочатку вони думали їхати до України, але не були впевнені у безпеці, тому не наважились. Ми їм пояснили, що в нас безпечно, лиш в зоні конфлікту, є те, що є(. Сумно, так ми втрачаємо туристів. Вони направду бояться Путіна – так чулось із їхньої розмови. Приємні люди  і цікаві люди.

DSC_8065

А на зекономлені гроші була піца на дровах+пиво та лимонад з малини))) На території є туалет та холодний душ. Теплий душ платний – 10 корон і також можливий за попередньої умови (якщо пощастить). Трохи людей, які приїхали на фестиваль, ночували в парку чи на стадіоні просто неба, без наметів. Так краще, бо інакше може підійти поліція чи власник території.

DSC_8064

Тельч спокійний, трохи туристичний, навіть може здатись нудним, але це лише перше хибне враження, яке одразу змінюється з настанням сутінків. Увечір місто чудово освічується, відбиваючи вечірні вогні в річці.

Тих вихідних якраз стартував фолк-фестиваль. На головній площі співали під гітару народних пісень, мелодії яких подібні до українських.

Скрізь продавали різні наїдки та пиво, площею ширився апетитний аромат. А на території замку, у внутрішньому дворику, відбувався концерт якогось відомого місцевого гурту.

DSC_8060

На підвищенні, що ще кілька годин тому слугувало сценою, порозсідались компанії молоді, що, попиваючи пиво, співали під гітару, доповнюючи особливу атмосферу міста.

Ми вписалися на сцені серед молоді і вечеряли, насолоджувались їхніми співами та тішились, що залишились тут.DSC_8050

Після вечірньої прогулянки ми поволі пішли до кемпу і швиденько заснули в нашому наметі.

Місто дозволило відчути справді дух фестивалю, молоді, дух чехів, приємне затишне враження, і ніби ти тут свій.

Share Button