Share Button

Місто Тшебич, що на півдні Чехії, одне з тих, що віднесене до спадщини ЮНЕСКО, справило на нас враження справді таки південного міста химерністю своїх будівель, спекотною погодою, яка випала того дня, та розміреністю темпу життя південного міста. Можна сказати, що воно багаторівневе: частина збудована на пагорбі, інша частина – в долині річки, часто вузькі вулички і переходи, з’єднані між собою лиш сходинками, водили нас до міських кав’ярень чи магазинчиків із смаколиками.

 DSC_7925ww

Вокзал недалеко від центральної частини. На головній площі, біля пам’ятника Кирилу і Мефодію.

DSC_7923ww

Нам трапилась схематична план-карта міста із рекомендованим маршрутом від ЮНЕСКО.

DSC_7940ww

Спочатку ми почали рухатись слідами рабинів: перейшли річку невеличким містком, піднялись численними сходинками до єврейського кварталу (нам зустрічались багато переходів вмонтованих в будинки). Вузенькі дворики, багато затишних кав’ярень і ресторанчиків, екзотично засмаглі люди, якось гарно обдерті стіни одноповерхових будівель, нетипових для центральної Європи. Згодом ми добрались до однієї з визначних, судячи з карти, будівель. То була невеличка синагога, до якої притулилось старе єврейське кладовище.

wwww

Звідти ми попрямували вниз, вже слідами абатів. Трошки нижче, огороджений широкими мурами, причаївся замок та костел.

DSC_7953www

Гарно все оглянувши, ми попрямували до центральної площі, а потім – до автостанції. Дивувало те, що всі заклади, магазини, і навіть автостанція були зачинені.

DSC_7972ww

Хоч і в місті проводився фестиваль єврейської культури, все спало. Тшебич ми відвідали в суботу – святий день для євреїв. Але єврейський квартал, на диво, а може і ні, аж кишів відвідувачами кав’ярень, ресторанчиків, все там живе і працює в суботу.

 DSC_7935ww

Автобус приїхав по графіку, який ми мали змогу перевірити через додаток CG Transit. Так нам вдалось вибратись з цього сонного чарівного південного міста, яке дрімало на берегах невеличкої річки, впродовж довгих років топтане абатами і рабинами, а сьогодні ще й нами – туристами з України.

DSC_7937ww

Share Button