Share Button

Турин. Для мене воно стало містом одного дня. Зранку приїхав машиною, а  ввечері вернувся регіональним експресом до Фоссано, де якраз працюємо.

Головний вокзал – Porta Nuovo

Про Турин я знав, що це велике промислове місто, індустріальний центр і столиця регіону П’ємонт.

Вже на під’їзді я бачив сучасні бізнес-центри, підприємства, закинуті здоровенні зали, в яких зараз чомусь немає потреби. До речі, в свій час тут був збудований найбільший машинобудівний цех Fiat, але зараз там торговий центр – так звані «хвороби» постмодернізму.

При виході в місто з’являється думка: так би міг виглядати Дніпро чи Запоріжжя, але не виглядають(((

В Турині виготовляють Fiat, Lancia, Kappa, Lavazza та ще багато іншого. “Родом” звідси відомі клуби – Ювентус (до речі, означає МОЛОДІСТЬ) та Туріно. Турин був столицею місцевого королівства, тому в ньому присутня пишність, столичний розмах, багато храмів і палаців.

Місто красиве і багато давньої, але досить стриманої (як на мене), архітектури, а також присутні вади сучасного міста(

Мені дуже сподобався громадський транспорт – це той випадок, коли він справді Є! Зручні зупинки, які часто мають підвищення для зручності посадки і висадки для всіх груп людей. Досить інформативна карта з маршрутами. Мені досить легко було пересуватись і орієнтуватися в місті.

Проте, коли ми їхали машиною, було досить складно зрозуміти, що і куди. Зазвичай є вказівники, а в Турині їх небагато. Велику незручність створюють великі проспекти з допоміжними вулицями, і якщо, до прикладу, ви прогавили свій пункт призначення і не звернули на спеціальному з’їзді на допоміжну вулицю, то доведеться досить багато об’їхати, щоб повернутися без порушення ПДР. Тому місто, хіба, “для своїх” в тому плані.

Річка По (найбільша в Італії) зимою не надто приваблива, але вже тут вона судноплавна.

Саме на околицях Турину вперше почали пекти “грісіні” – маленькі хрусткі хлібні палички.

Також тут безліч маленьких барів, кафе, піцерій, фокачерій, ресторанів, кав’ярень ще незасмічених пропозицією для туристів.

Дуже смачна місцева кухня. Я поїв, а потім ще раз поїв в тому ж закладі)))

Прогулянка вдалася і навіть з’явилося натхнення написати про неї :))

Старий торговий центр з написами різними мовами: “Любити різноманіття”.

Share Button