Share Button

Привіт! Сьогодні мова піде про те, як і де краще переходити кордон. Як відомо, це можна зробити:

  1. Пішо
  2. На автомобілі
  3. На автобусі, потягу
  4. На літаку

Пішо переходити кордон не радимо нікому.

На разі це найбільш некомфортно і принизливо. На піших переходах, типу Медики, завжди тусять човники – учасники малого прикордонного руху, які перепродують цигарки і багато разів за день перетинають кордон. Тому, як не важко здогадатись, на піших кордонах зазвичай стовпотворіння. Дуже сильні і дуже дикі. Черги немає, просто купа людей суне до металевих турнікетів, і коли пропускають частину – всі тиснуться, щоб пройти, а потім біжать. Можна травмуватись – сильно. Якщо тебе притиснуть до турнікетів, якщо впадеш або щось впаде у тебе. Нам якось трапилось там побувати. Чекали близько 4 годин в тісних обіймах наших співвітчизників з 30км зони. Страшне. На перетині кордону питали броні, страхівку, перевіряли речі дуже ретельно. Навіть попросили показати гаманець, чи достатньо у нас грошей. Краще на Медику не їхати. Крапка.

На автомобілі перетинати кордон найзручніше, особливо як пасажир. По бла-бла кар, на приклад.

Ось стаття про подорож через bla bla car додому і огляд переваг та недоліків цього сервісу.

За страхівку і документи ви не гребетесь. Основне – мати візу, ну, і щоб водій був нормальний і не віз чого забороненого. На автомобільних контролях навіть багаж не дивляться. Лише перевіряють багажник, і все. Звісно, треба вийти і забрати паспорт, здати відбитки пальців, але все загалом значно простіше.

Коли їдеш автобусом, багато залежить від водія. Якщо він грамотний, і все гаразд, то процедура перевірки пройде скоро. Спершу прикордонник заходить в салон автобуса і збирає паспорти. Потім потрібно буде вийти на перевірку з багажем, а також здати відбитки пальців і забрати паспорт. На кордоні питають куди ви їдете, для чого і до кого. В нашій практиці був лиш туризм. Обов’язково потрібно показати роздруковані бронювання з Booking.com та бронь квитка у зворотну сторону.

Вас питатимуть, які міста ви плануєте відвідати і коли повертаєтесь назад – відповідайте чітко.

IMG_0945

Варіант найдорожчий, найскоріший, найзручніший. Це літак, звісно. Перед реєстрацією на політ підходите до місця здачі багажу або до столика з перевіркою віз, там ставлять штамп. Ото й усього. Навіть відбитків пальців не перевіряють.

Тому подорожуйте і нехай не буде для вас кордонів 🙂

Share Button