Share Button

Ryanair. Авіакомпанія з великою пропозицією лоу-кост рейсів. Можна натрапити на дуже привабливі квитки за ще більш привабливою ціною, і не встояти, як оце ми (:

Підшукати щось для себе можна тут.

  1. Купувати квитки краще за 1-2 місяці. Тоді можна придбати їх за найнижчою ціною. Порівняйте вильоти з різних міст, залежно куди вам. Наприклад, до Осло можна долетіти з Варшави, Гданська, колись були рейси з Лодзя, Познані. Тобто складання маршруту можна починати з купівлі квитка на літак.
  2. Краще купувати квитки туди і назад одразу, поки ціна не зросла.
  3. Якщо шаритись по сайту надто довго, вас заблокують на якийсь час. Ви не зможете дивитись далі чи придбати квиток впродовж певного часу.
  4. Квитки варто купувати в будні дні. Коли купуєш квиток на вихідних, ціна на них вища.
  5. Найвигідніші перельоти здебільшого в будні дні – це вівторок або четвер.
  6. При купівлі квитка потрібно уважно вносити ім’я-прізвище, як в закордонному паспорті, адже інакше можете просто нікуди не полетіти. Безкоштовно поправити помилку можна впродовж 24 годин від моменту купівлі. Он-лайн потрібно зв’язатись з колл-центром, і в режимі переписки вони все зроблять. Чекати довго трохи, але потрібно.
  7. Уважно почитайте про ручну поклажу. Лоу-кост Ryanair не передбачає багажу. Квиток з багажем значно дорожчий. Іноді є сенс купити один квиток з багажем, якщо в ручну поклажу ви не поміщаєтесь.

Ryanair-baggageфото позичили на сайті LowcostAvia.com.ua

Ручна поклажа – рюкзак чи валізка розміром до 10 кг. Також мала сумочка. Проте, ви можете надягти на себе весь одяг і позапихати в кишені все, що хочете. Хоча робити так не варто, бо виглядає надто дивно (: На перевірці багажу все доведеться зняти з себе (окуляри чи годинник теж) і покласти в спеціальні ящики для перевірки сканером.

Так не робіть 🙂

ruchnuj-bagazhjpg

До ручної поклажі не можна – колюче-ріжуче (мала пилочку і щипчики, ніби все ок), не можна рідин понад 75 мл, пляшок з водою чи йогуртом, консерви (маленькі зубні пасти і дезодоранти вміщаються в обмеження), не можна легкозаймистого – газу, спреїв. В багаж все це можна, якщо ви купили квиток з багажем.

fleetryanair-720x340

Реєстрація на РЕЙС. У Ryanair реєстрація проходить від 30 днів перед відльотом (за додаткову плату, але з можливістю вибору місця), до 2 годин перед вильотом.

За 7 днів до вильоту розпочинається безкоштовна реєстрація.

Все он-лайн на сайті. Заходите на сайт, обираєте Check-in, вносите дані вашої електронної пошти і номер резервації, але тільки вручну, бо якщо копі-паст з повідомлення – вас викине із системи. Доведеться вносити все ще раз. Зрештою, обираєте галочкою, щоб місця вам обрало випадково, (бо вибір місць платний), і програма згенерує ваші квитки. Якщо ви купували два квитки одразу – місця будуть поряд відсотків на 99%.

Screenshot_2

Тоді набираєте дані, які у вас просять – номер паспорта, національність, дату, доки діє паспорт, дату народження. Всі додаткові функції просто не обираємо. В кінці отримуємо квитки, які потрібно видрукувати.

Громадянам з не ЄС країн треба вдруковувати квитки. В аеропорту така функція коштуватиме як квиток.

Ryanair пропонує багато додаткових послуг – оренда авто, напої та їжа на борту, докупити можна місце для багажу, і навіть деякі готелі Ryanair рекомендує.

Отож, коротко алгоритм: купили квиточок через Інтернет, уважно заповнивши всю інформацію. За 7 днів до подорожі зайшли на сайт, зачекінились (якщо ви купували два квитки, чекіните двох – обираєте галочкою). З програми квитки видруковуєте.

Увага, квитки-посадкові талони на електронну пошту не приходять.

Потім за дві години до відправлення варто вже бути в аеропорту. Якщо ви не громадянин ЄС, реєструєтесь за столиками здачі багажу (багаж не здаєте) і на ваш вдома видрукований квиток ставлять штамп у відповідному місці. Потім приміряєте ваш рюкзак-валізу у спеціальному стенді, чи влазить він у ручну поклажу. Тоді йдемо на перевірку речей, попередньо викинувши фляги з водою понад 75 мл. До речі, порожні фляги перевозити можна. Потім можете чекати, дрімати, сидіти, затарюватись в Такс-Фрі – алкоголь, вода – тут все можна і при перельоті чи посадці-висадці з такс-фрі товарами проблем не буде.

Уважно обираємо платформу, де буде посадка саме на ваш літак. Працівник ще раз перевіряє і підписує ваш квиток, пропускає всіх на посадку. Якщо у вас на квитку написано фронт – передня частина літака, відповідно заходите в двері ближче до носа літака.

IMG_0945

Ryanair має переважно маленькі затишні аеропорти, в яких легко зорієнтуватись, але складно і дорого добратись. Такі летовища лише для їхніх літаків, проте вони знаходяться далеко за містом. В Осло – це Ригге-Моос, 60 км від міста, а у Варшаві, наприклад, – Модлін – 45 км. Тому насамперед варто подбати про трансфер з міста в аеропорт, адже він може бути дорожчим, ніж квиток на літак. Так щоб добратись до/з Осло треба видати 17-20 Є, а до/з Варшави – 17 або 30 Злотих. Тобто близько 7 Євро. А квиток Варшава – Осло можна придбати від 9 Євро.

IMG_0942

На борту літаків Ryanair ви побачите шоу стюартів, які демонструватимуть, що робити у випадку надзвичайної ситуації. Як одягати жилет чи кисневу маску. Після цієї пантоміми вам пропонуватимуть напої, наїдки та журнали за додаткову плату, і можуть трохи кривитись при черговій відмові. Зрештою вас трохи потрусить, потім закладе вуха, тоді ви відчуєте політ, потім знов нерівності на дорозі, бувають також інциденти з п’яними пасажирами, які поки чекали на літак, випили все придбане у такс-фрі. Потім знов нерівності на дорогах, пасадка, і ви там, куди давно мріяли потрапити, хай це буде Гданськ, Осло, Дублін чи Рейкявік.

Подорожуте (:

Share Button