Share Button

10 особливостей, до яких варто бути готовим, їдучи в Німеччину.

 

  1. Німеччина була до нас не надто привітною. Автобусом Прага-Берлін ми вирушили в Дрезден. Було відчуття якогось дискомфорту.
  2. На кордоні чеський прикордонник переглянув наші паспорти, подякував та побажав приємної подорожі, більше перевірок не було. (перевіряли тільки при перетині кордонів з сходу на захід, бо в зворотньому напрямку жодної перевірки)
  3. Відразу зрозуміли, що нема Wі-fi в закладах. В решті закладів тільки для каси і пристроїв офіціатнів. Був 3G від оператора Телеком, що доступний для всіх, але досить дорогий для українських операторів . Півгодини вільного доступу, а далі – від 5 Є в день.
  4. Wі-fi знайшли тільки в Макдональдс, там 2 год могли користуватись нетом вільно. Оскільки не вдалося знайти хостерів в Мюнхені, вирішили купити квитки до Відня, через додаток student agensy.
  5. Шматок піци 3 Є за кожен в кафе «Прага» (до європейських цін краще звикати поступово, зі сходу на захід)DSC_9103
  6. Вода в магазині коштує, скажімо, 99 центів + пфант (phand) – ще 25. Кожну пластикову флягу купуєш окремо від води. Наступного разу можна прийти з флягою її віддати, і купити воду на 25 центів менше, фактично вже у власну тару.
  7. Німецькі діти радо купаються у місцевій річці. Так вони проводять дозвілля разом з батьками
  8. Молодь, маючи переносні маленькі грилі, смажили ковбаски прямо в парку, обабіч велодоріжок та тротуарів. Звісно, пиво і все таке.                                       DSC_9091
  9. Досить дорога залізниця. До Мюнхена – 120 Є з одного. І це нормально, такі ціни. Значно дешевше – автобусами. Квитки купувати через автомати – каси відсутні.
  10. Дуже мало продуктових магазинів в центральній частині. Подекуди трапляються супермаркети з побутовою хімією, де є невеличкий стелаж з їжею. Але є багато закладів та морозива 😉DSC_8996
Share Button