Share Button

Привіт. Якось я помітив, що дехто з моїх колег спортсменів записують роботу, яку виконують на тренуваннях. Я теж почав це робити, але не зовсім розумів для чого. Коли ж пройшло декілька тижнів я почав помічати деякі закономірності в результатах та самопочутті. Я почав прив’язувати те що робив на тренуваннях до результатів на змаганнях. Так поступово я знаходив модель тренувань, яка найбільш ефективною була для мене. Я знав, що мені робити,якщо тренер не прийшов чи я не зміг з ним вийти на контакт. Для цього мені пригодився щоденник тренувань. Мені досить легко було прослідкувати  зміни, які відбулись коли були записи для порівняння, адже наша пам’ять не може з точністю відтворити події річної давності.

В кожної людини бувають періоди напруженої роботи, бувають прогалини в тренуваннях. Іноді з’являються пориви до досягнення важкої цілі. А потім перегоряєш і зупиняєшся. Тренування нестабільні, малоефективні і страшенно обтяжливі. Цього можна позбутися. Як? Почати вести щоденник тренувань.

Щоденник тренувань – електронний або паперовий записник, в якому ми будемо фіксувати дані про тренування чи іншу фізичну активність для досягнення поставлених цілей, аналізу тренувальної програми, аналізу самопочуття та інших фізичних показників.

В найпростішій формі – це може бути записник, де спортсмен занотовує те, що робить. Проте кращим варіантом стане спеціалізований щоденник, в якому форма запису даних вже передбачена.

Щоденник буде корисним для людей, які тренуються самостійно або віддалено під наглядом. Він допоможе з’ясувати, яка тренувальна програма є найефективнішою, на ранніх стадіях виявити перетренованість, втому та застерегти від можливих негативних наслідків чи травм.

Проте звісно, наявність щоденника не вирішує всіх проблем і має певні недоліки. Його необхідно вести, тобто робити записи, потрібно аналізувати. Не намагайтеся записувати надто багато інформації – вона може бути непридатною. Також якщо записувати мало – це може бути недостатнім для оцінки певних станів.

Ведення щоденника тренувань не обов’язкова ознака спортсмена. Це може робити кожен. Скажу більше: дуже гарно, якщо це робитиме кожна людина, котра тренується або хоче тренуватись. Це круто з декількох причин:

  1. ти досягаєш поставлених цілей
  2. ти більше дізнаєшся про себе
  3. матимеш чудові спогади з свого життя
  4. бачитимеш свій розвиток і не захочеш повернутись до себе минулого, адже неодмінно станеш кращим

Наша мета – це стабільні сплановані тренування, які дозволяють забезпечити постійне вдосконалення. Для цього необхідний щоденник тренувань. Він з однієї сторони буде нагадувати тобі про те що лінуватись не можна (якщо ти до цього схильний -а) і для того щоб щось написати ти тренуватимешся. З іншої додасть ефективності в організації тренування та стане запобіжним захистом до травм і перевтоми. Так зробивши крок за кроком ти досягнеш цілі.

Починай з плану на тиждень, поста цілі. Щораз, коли виконуєш тренування або якісь фізичні вправи/навантаження роби записи. Контролюй своє самопочуття, вагу, відчуття. Записуй думки – для цього є поле для коментарів.

В кінці тижня обов’язково підсумуй записи та заповни звіт. Тут варто виділити, що робити було складно і неприємно, а що навпаки приносило задоволення і додало сил. Записати коротко про самопочуття. Які цілі досягнуто і що варто підтягнути для розвитку. Фактично звіт за тиждень є первинною інформацією для наступної програми тренувань і наступного тижня в щоденнику. Таким чином є поступальний розвиток, який приводить до високих результатів: нові рекорди, нові можливості, гарний вигляд, чудове самопочуття, зниження ваги, підкачані м’язи.

Хочу сказати, що beTwinkle розробив власний щоденник тренувань і його можна придбати в електронному вигляді і роздрукувати або придбати вже друкований примірник. Але для наших читачів і всіх хто цікавиться здоровим способом життя його можна отримати в подарунок цілком БЕЗКОШТОВНО.Щоденник тренувань

Що для цього потрібно?

Зареєструйся на on-line урок “beTwinkle_ПРЕС” і пошир це в одній із соціальних мереж.

Не лінуйся вести свій персональний щоденник і тоді тобі не доведеться шукати програми тренувань і витрачати час на оптимізацію – все дієве і відібране вже є у твоєму розпорядженні.

Отже, гарних тренувань і чудових результатів! Тренуйся разом з beTwinkle!

Share Button