Share Button

Продовжуємо серію питань і відповідей читачів блогу про те, як почати тренуватися. Це вже друга стаття на подібну тематику! Я дуже радий, що Ви цікавитесь, як правильно і ефективно тренуватись без травм і з задоволенням.

В першій частині (читати тут) ми розглянули питання, які виникають у початківців та людей, які хочуть почати займатися спортом.

Сьогодні відповідаю на наступні

Тренуватись до їжі чи після?

Тренуватись потрібно і до їжі і після)))

Якщо коротенька ранкова пробіжка, то тренуватись до сніданку. До початку пробіжки можна випити води і з’їсти меду чи пару сухофруктів, щоб не бігти натще.

Якщо передбачається довше тренування, то прийом їжі за 2-1,5год тренування і не їсти 1-1,5год після тренування.

Швидше з’їсти  можна легкий фрукт (яблуко, банан). Важливо пити воду до тренування (30-20хв) і після тренування (20-30хв) по 1-2 склянки.

Дихання? Швидко чи повільно.

Все залежить від інтенсивності бігу/виконання вправи. Краще орієнтуватись на частоту пульсу. Щоб тренування вважати ефективним і не перетренуватися, частота скорочень серця має бути в межах 90-130 уд/хв. При такій інтенсивності дихання зазвичай пришвидшене. Важливо не допускати задишки і хапання повітря. Процес дихання має бути комфортним, трохи важким, вдихи помірно глибокі і рівномірні. Чим ефективніше працюють легені (засвоюють кисень), тим повільніше можна дихати і почуватись комфортно – це показник тренованості.

Як бігти?

Бігти потрібно широкими кроками – при високій швидкості, і менш широкими – при повільному бігу. Все залежить від швидкості. Але дріботіти не потрібно. Найкраще – це бігти вільними, природніми кроками. При цьому важливо ступати на носок і не лупити п’ятками по землі (не приземлятися на п’ятку), щоб не травмуватися.

Чи потрібно робити розминку?

Розминка починається з бігу. Розтяжку виконувати після бігу. Розтяжку робити обов’язково, оскільки підвищується гнучкість м’язів, зменшується ризик травмуватися, розвивається здатність комфортно переносити нерівності покриття і робити зграбні широкі кроки, вдосконалюється техніка.

Мета бігу 15 хв – розминка, початок тренування, приводити в тонус тіло, тренувати серце, м’язи, використовувати для прокидання.

Тренуйтеся)

Share Button