Share Button

Я б не писав про звичку за 21 день, якби не переконався на собі, що воно працює. Як не дивно, але  декілька разів переконувався, щоб не назвати це випадковістю. З його допомогою я почав діяти і перестав страждати фігнею цілими днями. Тепер хочу розповісти про нього в цій статті, щоб якомога більше людей дізналися про те, що виробляти корисні звички досить просто.

Якщо чесно – то варто просто почати).

Отже, правило 21 дня. Не пригадую, звідки про нього дізнався, але сам не придумував. Звучить воно десь так:

«Якщо повторювати одну і ту ж дію протягом 21 дня, вона відкладається в підсвідомості, і ми починаємо робити його на автоматі». Це якщо лекції з психології зовсім спростити.

Постараюся пояснити, як воно діяло на мене. З його допомогою я повністю поміняв свій графік, хоч спочатку було досить складно.

Дивно було те, що підтримувати новий графік, раціон і режим тренувань через деякий час (приблизно три тижні) стало набагато простіше. Навіть не так. Я просто не міг далі жити, не займаючись, чи не харчуючись правильно і не підтримуючи свій графік.

Ось деякі етапи розвитку звички, які я помітив:

0. Прийняв рішення.

Важливий етап, але без підкріплення дією поки на нульовому етапі формування звички.

  1. Зробив хоча б один раз.

(Зрушити з місця – найголовніше)

  1. Зробив бажане два дні поспіль.

(Один день встати в будь-який час – не складно, а ось два дні поспіль вимагає зусиль. Прийнявши душ, можна сказати собі, що з цього моменту почав виробляти звичку, але чи так це насправді, покаже наступний день)

  1. Робив протягом тижня.

(Перебороти соціальний фактор – робити щось весь тиждень, включаючи вихідні)

  1. Звичка за 21 день.

(Час після якого нова звичка закріпиться у свідомості і стане повністю усвідомленою)

АЛЕ! Варто збитися з курсу і повернутися до старих звичок, потрібно стільки ж часу, щоб їх назад прищепити.

Наприклад, якщо ви зібралися бігати вранці, побігали 21 день, це увійшло в звичку і ви пробігали так ще пару тижнів, а потім залишили цю справу, через 21 день звички вже як не бувало. Регулярність – дуже важливий критерій. Якщо були пропуски, то наведена вище ієрархія етапів марна – вона працює тільки для активностей, котрі не переривались. Наприклад, прокидався о 5 ранку 4 дні поспіль, а на 5-й вирішив поспати. На який ви стадії? На нульовій стадії формування звички вставати о 5 ранку і на першій стадії позбавлення від цієї звички.

Те ж саме стосується й інших, більш особистих звичок, які я виробив і про які вам буде не дуже цікаво слухати. А може, і цікаво, але я все одно не скажу.

Якщо ви хочете змінити своє життя, наприклад, хочете почати чистити зуби вечорами, то просто почніть. Я говорю банальні речі. Так що, скріпіть всі залишки своєї сили волі і дійте 21 день поспіль. А потім ви не зможете без цього жити.

Share Button