Share Button

Як підкорити всі 2000-ки Карпат за 1 день?

Довідка

Чорногора (пол. Czarnohora, угор. Feketebérc) — найвищий гірський масив Українських Карпат. Розташований на схід від Полонинського Бескиду. Головний хребет простягається на довжину бл. 40 км між долинами річок Чорної Тиси (на заході) і Чорного Черемоша (на сході).

Вершини понад 2000 м

    Говерла (2061 м)

    Бребенескул (2035 м)

    Піп Іван Чорногорський (2028 м)

    Петрос (2020 м)

    Гутин Томнатик (2016 м)

    Ребра (2001 м)

Декілька питань і відповідей одразу:

 1. Чи це важко? Так, трохи важко для людей, які не тренуються і не ходять часто в гори.
 2. Чи потрібно бігти? Ні, відстань долається пішки без бігу, з невеликими відпочинками.
 3. Чи це небезпечно? Це гори, і тут небезпека завжди присутня. Частину маршруту потрібно пройти вночі. Для цього потрібно бути уважним і добре зорієнтуватися.
 4. Чи це дорого? Ні, абсолютно.
 5. Чи це круто? Так, це нереально круто.
 6. Чи потрібно мати дуже добрі навики орієнтування? Вважаю, що більшість людей зможе пройти цей маршрут. Потрібно мати карту або знати маршрут, слідувати маркованому шляху і бути уважним.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Гадаю, досить. Звідки така шалена ідея пройти хребет Чорногора зі всіма 2000-ками за один день? Навіть не знаю, але дуже хотів це зробити. Саме пройти, тому що пробігти – це, можливо, навіть і легше.

За поданою схемою я ходив двічі, і вона працює. Один раз – із своїм другом, у кінці листопада (на деяких вершинах вже лежав сніг), і один раз з Яночкою (тепер моя дружина), у кінці серпня.

Для кого такий варіант походу?

 1. Для людей, які люблять вчудити.
 2. Для людей, які люблять гори, хочуть вчудити, але мають мало часу (тільки вихідні).
 3. Для людей, які хочуть концентрату вражень.
 4. Для людей, які просто мають мало часу, але багато дурі.
 5. І для всіх-всіх, хто має бажання швиденько прогулятися Чорногорою, взяти всі вершини, вищі 2000м, що є на цьому хребті (в Україні вони є тільки тут), підкорити найвищу гору України Говерлу, і просто провести гарний вікенд.

DSC00121

Отже, приготуйтеся – поїхали.

Поїздка зі Львова і до Львова триває близько 64 годин. За цей час ви доїдете в Карпати, пройдете хребет і повернетесь назад. Як це зробити?

 1. Оберіть 2 дні, які можете виділити для подорожі (це можуть бути вихідні), подивіться прогноз погоди на різних сайтах. Погода має бути гарною, інакше здійснити задумане – важко.
 2. Купіть квитки на потяг Львів –Рахів до станції Кваси і від станції Рахів до Львова. Виїзд зі Львова – 15:50, приїзд до Квасів – 23:30. Через 2 доби відправляємось зі станції Рахів до Львова.
 3. Готуємось до походу. Великого рюкзака, багато речей і їжі не беріть (ось 10 рецептів страв для походів). Зупиніться на невеликому зручному наплічнику. Мінімум спорядження і всіляких прибамбасів. Вони вам не потрібні на даному маршруті. Для них просто не буде часу. На вас чекають красиві краєвиди.
 4. Більше подбайте про перекуси: сухофрукти, батончики і всілякі поживні штуки (наприклад eatme).
 5. Тільки зручне перевірене взуття.
 6. Виїзд. У поїзді відпочиваємо. По можливості – спимо.
 7. Вихід у Квасах. Вже ніч. Беремо ліхтарик і виходимо на «стежку попри колію» в сторону Франківська. Біля покинутої туристичної бази сходимо із «стежки пропри колію» на «стежку в напрямку бази», обходимо її і виходимо на марковану дорогу (жовтий маркер). Йдемо по ньому, заходимо в ліс. Підйом. Виходимо з лісу біля колиб. Йдемо по маркованій дорозі. За колибами будьте уважні і гарненько знайдіть маркер. Вже трохи пізно, і тут не варто поспішати. Після цього – ще 2км, і буде накрита стоянка для туристів. Тут лягаємо спати. На годиннику 2-3:00 (хто як ходить, і кому як пощастить з поїздом, він може запізнитись).
 8. Підйом 6:30 – 7:00. Їсти не готуємо, а їмо те, що взяли з дому. Швиденько пакуємось і виходимо. До гори Петрос (2020м) – 5 км. Йдемо по маркеру.
 9. Виходимо на Петрос. 10-15хв відпочинку, перекус, милуємось краєвидами і йдемо на Говерлу (її звідси гарно видно).
 10. На перешийку стоять збиральники данини. Якщо не хочете платити, то перед їхньою колибою за 200м спускаєтесь на 20-30 м і обходите їх, але гарно зорієнтуйтесь.
 11. Виходимо на Говерлу 2061м. Відпочиваємо, їмо, милуємось. Не довго. Попереду вся Чорногора, і вже звідси можна побачити Піп Іван Чорногірський, а на ньому – обсерваторію, якщо гарна видимість.
 12. Рухаємось по хребту. Піднімаємось на всі вершини г. Ребра, г. Гутин-Томнатик, г. Бребенескул. Проходимо озера Несамовите і Бребенескул. За Несамовитим можна подивитись на стрімкі гори-скелі – Шпиці.
 13. По ходу робимо невеликі перерви на вершинах і біля Несамовитого (тут варто набрати води).
 14. Кожну годину-дві старайтесь щось трохи їсти та пийте воду.
 15. Дземброня, і відкривається підйом на Піп Іван. Не бійтесь. Може бути трохи важко і через це лячно, але подумайте на скільки ви близькі до фінішу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 1. Останні кроки, і ви біля обсерваторії Білий Слон. Позаду цілий хребет Чорногора, на який ви вийшли буквально недавно. Вдалині – осяяні сонцем вершини Говерли, Петроса, а ще далі – купаються в сонці Мармароси.
 2. Трохи відпочиньте і спускайтеся до колиби вівчарів на полонині. Спочатку рухайтесь по маркеру в сторону виходу, а потім, навпроти полонини по праву сторону зверніть. Ще декількасот метрів, і ви зможете почути дзвіночки овець і лайку собак. Вівчарі приймають гостей і частують молоком/сиром, але пригостіть і ви їх чимось або дайте пару гривень. Для них це важка робота (ми свого часу подарували їм свій туристичний килимок).
 3. Ранком снідаємо (раджу купити молока і сиру у вівчарів). І йдемо до с. Луги. Спускаємось, виходимо на дорогу і прямуємо по ній до села. Якщо маєте бажання – можете застопити машину до Лугів чи до Рахова. Старайтесь бути в Лугах до обіду.

Інший варіант – це спуск в село Зелена через гору Вухатий камінь (на іншу сторону хребта). Але треба знати місце, де будете ночувати. І вже звідти наступного дня дістатись Верховини і Ворохти.

Приїжджаємо на станцію (Рахів/Ворохта). Гуляємо містом, відпочиваємо, їмо. Все, чого душа бажає.

Поїзд. Дорога додому. Переглядаємо фото. Ще раз дивуємось зробленому. Спимо і відновлюємось після походу.

DIGITAL CAMERA

За таким маршрутом я ходив 2 рази. Перший, із Сашком Власенком, ми пройшли за 9 годин. А з Яночкою ми пройшли за 12 годин. І в першому, і в другому особливої фізичної підготовки не було. Другого разу ми більше відпочивали. Було літо і гарно було трохи посидіти/повалятися. Коли ж ходив із Сашком, то було холодно сидіти/валятися і доводилось весь час іти. Дуже важливо їсти потроху з невеликими інтервалами і пити воду.

Тоді ми ще не мали трекінгових палиць, але з ними буде значно легше. Тому, беріть (позичайте/купуйте/орендуйте).

Як ще один виклик собі – може бути Свидовець і Полонина Красна за 2 дні (по дню на проходження кожного хребта). Якщо гарно підготуватись і не згаяти багато часу в селі при переході між цими двома хребами – можна чудово вкластись у графік.

В будь-якому разі, пакуйте рюкзак, похід вийде справді незабутній.

Якщо цікавитесь горами, читайте також про наш перший похід в Татри, а також Італійські Альпи. Дуже високо і незвично.

Гарних мандрів!

Share Button